הלב- טיולים למשפחות חד הוריות

להורים המגדלים ילדים ללא בני זוג, בעקבות גירושים, אלמנות ומבחירה

טיול נחל שורק פלמחים, משפחות שבת בבוקר

פרטי הארוע

טיול נחל שורק פלמחים, משפחות שבת בבוקר

שעה: ינואר 27, 2018 מ 6pm עד 7pm
מיקום: חורשת הצנחנים
עיר: נקודת מפגש בכניסה לחורשת הצנחנים
טלפון: דודי בר...052-2869989.
סוג ארוע: טיול, משפחות, הורים, וילדים, אתר, הלב
מאורגן על ידי: דודי בר
פעילות חדשה: ינואר 19

ייצא ל Outlook or iCal (.ics)

תאור הארוע

אין כמו ללכת לים בסוף השבוע: החולות היפים, לחישת הגלים, הרוח המנשבת קלות - כל אלו ועוד מעניקים תחושות חופש ורוגע נפלאות. ואם תוך כדי אפשר לשלב גם טיול קצר בגן הלאומי שפך נחל שורק הסמוך לפלמחים - הרי מה טוברמת קושי
בינוני, 5 ק"מ

עונות


איך מטיילים

מסלול ההליכה אינו ארוך - 2.5 ק"מ לכל כיוון (מהחניה ועד לים). השליש הראשון של המסלול עובר בשביל סלול (ומתאים לעגלות) ומוצל יחסית. שאר המסלול עובר בקרקע חולית מעט יותר קשה להליכה, שבהחלט לא מתאימה לעגלות, לכיסאות גלגלים או לאופניים. לילדים קטנים ההליכה בחול ובדיונות יכולה להיות מאוד מהנה אך קשה.


נעזוב את כביש תל אביב-אשדוד (כביש 4) במחלף גן רווה. בצומת עין הקורא נפנה מערבה לכיוון קיבוץ פלמחים. כ-1.5 ק"מ לפני הכניסה לקיבוץ נראה שלט המפנה שמאלה לחורשה, המכונה בפי תושבי האזור "חורשת הצנחנים" [1]. כמה מטרים לאחר הפנייה לחניון החורשה, נראה פנייה שמאלה לדרך עפר שעוברת בין שולחנות פיקניק. נחנה את הרכב בסוף דרך העפר – זוהי נקודת הההתחלה של הסיור בגן הלאומי.

המסלול

את המסלול נתחיל לאחר חניית הרכב בחורשת הצנחנים – חורשת עצי אקליפטוס שנטעה הקק"ל בשנות החמישים. החורשה קיבלה את כינויה מצנחני צה"ל, שמתאמנים ונוחתים בחולות שמדרום לה בצניחותיהם הראשונות. החורשה משמשת כנקודת מפגש בין הצנחנים לבין משפחותיהם. בחורשה ישנם גם שולחנות פיקניק, שבהחלט יכולים לשמש לפיקניק מצוין בסיום המסלול.

נתחיל את ההליכה בשביל הסלול, שעובר מתחת לגשר כביש לפלמחים. השביל שמגיע עד סכר הסלעים מוביל אותנו אל אי הצבים, אותו יצרה רשות הטבע והגנים בשנת 2002. בקטע זה של הנחל קיימת אוכלוסייה יציבה של צב הביצות. זהו צב בעל שריון שטוח שאורכו מגיע עד 23 ס"מ. הצבים מבלים את רוב זמנם במים, אך מעת לעת יוצאים "להשתזף" בשמש בגדות הנחל והאי. כאשר הצבים חשים בסכנה, הם קופצים מיד למים. אוכלוסיית צב הביצות שרדה בנחל שורק משום שהוא מצליח, מעשה קסמים, להתקיים במים מזוהמים.

רשות הטבע והגנים עוסקת גם בהשבת הצב הרך לנחל. זהו צב גדול, שאורכו הכולל מגיע עד 120 ס"מ ומשקלו עד חמישים ק"ג. בעבר היה הצב נפוץ בכל נחלי החוף (הוא מוכר לנו מנחל אלכסנדר), אך זיהום הנחלים פגע קשות באוכלוסיותיו. עתה, עם שיפור איכות המים בנחל, יש תקווה להשיב את בעל החיים המיוחד הזה לנופי נחל שורק.


אז מה להביא ליום הזה !!!!

נעלים נוחות להליכה.
אוכל לארוחת צהרים.
מים בכמות מספקת לכל המשפחה.
מצב רוח טוב ואת הילדים.


נקודת מפגש בשעה 

נקודת מפגש ליום הזה בשעה 12.00 בכניסה חורשת הצנחנים קרוב מאוד לקיבוץ פלמפחים...נחנה את המכוניות ונעשה ארוחת צהרים מסודרת.
משם ניצא רגלית לנחל שפך שורק עד שנגיע לים לחוף פלמחים...שווה ביותר חבל לפספס שם נעשה עצירה ונהנה מקצת שקט של ים עם תצפית נהדרת על האזור החזרה באותו מסלול...


פלפון לבירורים 05228699989 דודי בר


אירוע זה באחריותם של המשתתפים אין לנו המארגנים כל אחריות...על שלומם/ בריאותם/ בטחונם של המשתתפים.

הודעות והערות עבורי

הוספת תגובה

עבור טיול נחל שורק פלמחים, משפחות שבת בבוקר להוספת תגובות!

הצטרף הלב- טיולים למשפחות חד הוריות

© 2018   Created by הלב.   נוצר על ידי

אודות  |  דווח על בעיה  |  Terms of Service