הלב- טיולים למשפחות חד הוריות

להורים המגדלים ילדים ללא בני זוג, בעקבות גירושים, אלמנות ומבחירה

פרטי הארוע

טיול רטוב ואדי קלט

שעה: יולי 28, 2018 מ 6pm עד 7pm
מיקום: ואדי קלט
טלפון: דודי בר...052-2869989.
סוג ארוע: טיול, משפחות, הורים, וילדים, אתר, הלב
מאורגן על ידי: דודי בר
פעילות חדשה: יולי 10

ייצא ל Outlook or iCal (.ics)

תאור הארוע

צת על המקום....


שמו הערבי של המעיין, עין פוואר (המבעבע), ממחיש היטב את אופיו. עין מבוע הוא מעיין פועם, כלומר, מעיין שמימיו מגיחים מתוך מערה תת-קרקעית בהפסקות, על פי מפלס המים במערה. המים הנובעים ממלאים את הברכה הריבועית שנבנתה סביב המעיין, ובין גיחה לגיחה מתרוקנים מי הברכה בפתאומיות ובמהירות ונבלעים באדמה. זהו, למעשה, "מחזור פעימה" של המעיין, והצפייה בו היא מחזה מרתק.
איך זה קורה? המעיין נובע מתוך חלל סלע גדול, מעין מערה שנוצרה בעקבות המסת סלעי הגיר שבסביבה. במקרה שלפנינו, פתח החלל בחלקו העליון צינורי בצורתו. המים המחלחלים בקרקע ממלאים את החלל, וכאשר מפלס המים מגיע לפתח ולאוויר העולם, הם נשפכים החוצה. בגלל לחץ המים הגבוה במערה, חלל האוויר שבחוץ יונק אותם, על פי חוק כלים שלובים, עד להתרוקנות חלל המערה. אחרי ההתרוקנות המעיין מתייבש, והוא ישוב לנבוע רק אחרי שהמערה תתמלא שוב.
תדירות הפעימות אינה קבועה ותלויה בכמות המשקעים. לאחר גשמים עזים, המעיין עשוי לנבוע ברצף, ולעומת זאת, בשנות בצורת הוא עשוי להתייבש לחלוטין.
בתוך הברכה הריבועית אפשר להבחין במעגל בטון עגול ובתוכו בשרידי משאבה שנבנתה בימי המנדט הבריטי. בשנת 1927 ניצלו הבריטים את מי עין פרת במעלה הנחל והזרימו אותם במעלה נחל פרת לירושלים. ירושלים הלכה והתפתחה, ולכן בשנת 1931 בנו הבריטים תחנת שאיבה גם בעין מבוע, העבירו אותם לעין פרת ומשם לירושלים. שני בתי המשאבות משמשים כיום את משרדי השמורה ואת פקחי רשות הטבע והגנים.
סמוך למעיין נמצאת חורשה נאה של עצי אקליפטוס.

אז מה להביא ליום הזה ...

בגדי ים לילדים.
אוכל לארוחת צהרים.
שתיה בכמות מספקת.
נעלים או סנדלים למים.
את הילדים ומצב רוח טוב.


נקודת מפגש תחנת הדלק מישור אדומים בשעה 11.00 בדיוק ....משם בנסיעה קצרה אנחנו מגיעים למקום ....המקום שייך לרשות בטבע והגנים ולכן יש הבטחה של חילים ושל המקום....פשוט מקום מקסים חבל לפספס...


פלפון לבירורים 0522869989 דודי בר.


אירוע זה באחריותם של המשתתפים אין לנו המארגנים כל אחריות...על שלומם/ בריאותם/ בטחונם של המשתתפים.

הודעות והערות עבורי

הוספת תגובה

עבור טיול רטוב ואדי קלט להוספת תגובות!

הצטרף הלב- טיולים למשפחות חד הוריות

אולי תשתתף\י (2)

© 2018   Created by הלב.   נוצר על ידי

אודות  |  דווח על בעיה  |  Terms of Service