שלום לכולם וחג שמח,

אני עו"ד במקצועי, ונתקלתי במקרה שעורר את תשומת ליבי ושנראה לי שחשוב לשתף. מדובר בגרושה + 2 ילדים, שלאחר מסכת יסורים התגרשה מבעלה המכה, וכעבור מספר שנים, נקלעה למחלה קשה וסופנית, ולצערי, נפטרה והותירה שני קטינים, אשר עברו למשמורת האב! עד כאן סביר בנסיבות המצערות אלא מאי, כמובן שהאם לא צפתה את הליכתה לבית עולמה בשלב מוקדם של החיים, כפי שרובנו לא צופים ולא נותנים לכך את הדעת..
לאחר פטירתה ניתן צו ירושה ויורשיה היו כמובן ילדיה הקטינים, אך בפועל על כל רכושה השתלט למעשה האפוטרופס הטבעי של הילדים, קרי - אביהם!! אשר עשה ברכוש גרושתו כאילו בשלו, תוך דאגה לאינטרסים שלו ולא של הילדים.

למותר לציין כי רק לאחר מאבק קשה ועיקש הצלחתי לשנות את רוע הגזירה ולהוציא מידיו את השליטה על הרכוש על מנת לדאוג לעתידם של הילדים!

הפתרון - מאחר ורובנו או לפחות חלקנו כאן, נמצאים בסיטואציה דומה, מן הראוי פשוט להכין צוואה שתסדיר את הנושא.
אף אחד לא יודע חו"ח מתי צפון לפקוד אותו אסון.. אך המוות הוא חלק בלתי נפרד מחיינו ועשוי להפתיע, עד כמה שקשה להתייחס לעניין זה, על מנת למנוע סיבוכים לילדים - פשוט להכין צוואה!!

אשמח לענות לשאלות לכל המעוניין/נת..

רם

צפיות: 71

הגב לזה

תגובות לדיון זה

רם,

נושא כואב וחשוב מאוד העלית,

כדאי גם לשים לב לנושא מוטבים בקופות ותוכניות פנסיוניות,
לבדוק מי רשום כמוטב בפוליסות , כי עד כמה שאני יודעת זה תקף יותר מצוואה
מוזמן להאיר ולתקן את הידע ,

ח.ח על העלאת הנושא ,

חנוכה שמח ,

( אפרופו חנוכה , שלחו לי מסרון שנקרא חנוכה על שום מה נקרא - כי האמא חנוכּה בהוצאות של החג :)
ורד,

שלום ורד,

אכן, הוראת מוטבים גוברת על צוואה אך חלה רק על קרנות וקופות גמל, אולם בכל הנוגע ליתר הרכוש המשמעותי, דירה, חשבונות בנק וכיוב' בהעדר צוואה אלו יגיע לשליטת הגרוש/ה כאפוטרופס הטבעי של הילדים...

חג שמח!

רם שלום,
באותו הקשר, הם באפשרותי לעגן בצוואה את העברת המשמורת שלי על הילדים לקרובי משפחתי, ולא לאביהם, במקרה שאעבור מהעולם בטרם יגדלו? י

הגב לדיון

RSS

© 2018   Created by הלב.   נוצר על ידי

אודות  |  דווח על בעיה  |  Terms of Service