הלב- טיולים למשפחות חד הוריות, גרושים, גרושות והורים יחידים

להורים המגדלים ילדים ללא בני זוג, בעקבות גירושים, אלמנות ומבחירה

כשהילדים מזכירים לנו את הגרוש או הגרושה

אני בוחרת לספר לכם סיפור אמיתי על אחד האבות הגרושים המשקיענים שאני מכירה.
הוא אבא לילדה מקסימה. היא בת 11.
הוא עושה כל מה שהוא יכול בשבילה: טיולים, חוויות, קונה לה. תמיד לרשותה. והיא בקושי עונה לטלפון כשהיא לא אצלו.
לא מתקשרת מעצמה. כמעט ולא אומרת מילה טובה. 

הוא חווה ש: "הילדה לא באמת אוהבת. שהוא כמו נהג מונית למלא את צרכיה. שהיא בכלל לא רואה אותו". 
תוסיפו לזה גרושה לא מפרגנת בלשון המעטה.
לפעמים הוא מתייאש. כי הוא באמת אוהב את הילדה. ותחושת הדחיה וחוסר האהבה שהוא חש מתישה ומכווצת.
הילדה היא הדבר הכי חשוב בחיים שלו. 

הענין הוא שכשמסתכלים על הסיטואציה כולה אז הוא עושה הכל עבור הילדה. הוא אוהב אותה. אבל...יש מחסום לאהבה. מחסום שהילדה מרגישה.
יש לו בלב הרבה דברים עליה על הילדה: על זה שהיא כפוית טובה. וביחוד על זה שהיא בדיוק אבל בדיוק כמו אמא שלה: היא קשה כמו אמא שלה...לא זורמת...כפויית טובה...חושבת שהכל מגיע לה ועוד.
וכשדברים קורים מול הילדה לזכותו יאמר שהוא לרוב מצליח לא להגיד לה את זה בקול. אבל זה קיים אצלו כל הזמן. וזה מתבטא בכל תגובה שלו - באופן ובעוצמת התגובה. וזה נפלט למבוגר הראשון שלידו.
כי הענין הוא שהדברים האלו שקיימים לנו בראש באופן קבוע על מי שילדנו.....
בייחוד אם הם מזכירים לנו כל הזמן כשאנחנו מביטים בהם או בהתנהגות את הגרוש או הגרושה שאנחנו לא סובלים. ....הענין הוא שזה יוצר בתוכנו כמו כפתורי הפעלה אוטומטית ריגשית והתנהגותית.
והדברים הללו גם אם הם לא נאמרים במפורש . עוברים: רואים את זה בעיניים שלנו. הילדים מרגישים את זה.
מה שרציתי להגיד לכם מכל הלב שלמי שבאמת חשובה מערכת היחסים המקום זה לפתוח את ההגדרות האלו במוח!!
ללמוד לקבל את מה שאנחנו מרגישים. וללמוד איך לראות את ילדנו באמת. על הכוחות שמייחדים אותם בעולם. על הייחודיות שלהם.
כי גם אם הם מזכירים לנו...הם לא.
והם לא יכולים להיות תמרור בלתי נגמר לכאב שלנו.
הם אפשרות עצמאית.
וכשנפתח את ההגדרות שחוסמות נוכל לראות בחלק מהדברים הקשים, הלא זורמים. כפויי הטובה אפשרות לשיחה אמיתית של הורה וילד. 
נהיית אפשרות ללמד אותם איך להכיל את עצמם...לשנות התנהגות ועוד.
כי אם לדוגמא הילדה הגדולה מנגבת עלי נזלת אז זה לא כי היא לא נורמאלית כמו אמא שלה ...אלא היא באמת לא יודעת איך להתנהג...היא עושה את זה גם לבגדים שלה.
ואם היא כל הזמן בוכה ודורשת זה לא כי היא קשה כמו אמא שלה אלא כי אין לה טיפת יכולת להכיל תסכול ואולי זה יצריך מאמץ מצידנו אבל נוכל להיות משמעותיים וללמד אותה.
ועוד
אהבה לפעמים מביאה אהבה
היכולת שלנו לראות אותם באמת על מי שהם לפעמים מביאה את היכולת שלהם לראות אותנו על מי שאנחנו

צפיות: 449

הגב לזה

תגובות לדיון זה

יש רעיון. איך צריך להגיב למפלצתיות הזו?! יש לי אח גרוש (גם אני גרושה) שלא רואה ממטר שהבת שלו מנצלת אותו. על אף שההתנהגות שלה גובלת בהתנהגות שלה. הוא דואג לה ונותן לה כספים. עבר בשבילה לאשדןד אבל הבית לא בשכונה טובה אז החליטה שלא עוברת איתו. איך אפשר להגיד שהיא לא יודעת להתנהג?! היא באמת כמו אמא שלה.

אין פתרון ברור לכל הסיטואציות.
מה שבטוח זה שלראות את הילדה כמו אמא שלה ולכעוס על מי שהיא מוביל לתוצאה ברורה.
הדרכים האחרות מובילות לאפשרות ליחסים, לקשר ולאהבה.
בעיני אפשרות עדיפה על חוסר אפשרות.
אפשרות קיימת רק באחריות אישית

הגב לדיון

RSS

© 2018   Created by הלב.   נוצר על ידי

אודות  |  דווח על בעיה  |  Terms of Service

Live Support