ערב טוב חברים וחברות באשר אתם....

היום אני רוצה לכתוב על נושא מאוד רגיש בעיניי...

ילדים להורים גרושים !!!!!

אז אתחיל מהסיפורים הקשים שצורמים לי כל פעם מחדש.

אחרי בדיקה מעמיקה בנושא ואחרי שממש בדקתי הרבה הסכמי גירושים של חברים וחברות, באף אחד מהם לא ראיתי שההורים מתגרשים מהילדים בצורה זו או אחרת. אבל בפועל זה כואב ואכזרי. אני שומע המון נשים שמספרות לי שהאב לא רוצה לראות או להיות בקשר עם הילדים שלו-  הילדים שלו.

אני המום מעצם המחשבה הרי ברוב המקרים הילדים האלה באו לעולם ממקום טהור של אהבה של שני בני זוג שהחליטו להביא ילדים לעולם. אז מה במה הם חטאו שההורים החליטו להתגרש ובמה אפשר להאשים את נפלאות העולם האלה בכלל. הרי ברבנות אנחנו מתגרשים מאישה או מהגבר. אבל וחשוב להבין שיש כאן אבל אחד גדול....ממש לא מהילדים כי אם חלק משני אנשים אז בבקשה ולמען הסדר הטוב תפסיקו להאשים או לעשות מלחמות עם הילדים החטא היחיד שלהם זה שעם אוהבים באמת ובתמים גם אבא וגם אימא בתשעים אחוז מהסיפורים של גרושים שאני שומע ומכיר.

אז בבקשה לכל אותם גברים ונשים די, די ובבקשה די לערב את הילדים במלחמות גם הצודקות ובטח בלא צודקות שלכם.

סיפור אישי קצר: אני גרוש מעל 10 שנים וגם לי היו מלחמות עם גרושתי שתזכה לחיים ארוכים וטובים. אבל אף פעם גם שגרתי בצפון עם אישה אחרת, לא וויתרתי לרגע על השבת עם הבנות שלי. הן כל עולמי גם בימים הקשים שהיו לי ובטח ובטח בימים הטובים שאני חווה בשנים האחרונות.

הן לא פשעו בכלום

לכל אותם הורים ולא רוצה כאן להכליל גברים או נשים כי זה לא המקום ואני לא שופט שום אדם באשר הוא ובאשר הוא עבר.

מבקש בשם כל ילדינו, תנו להם את מה שמגיע להם מאיתנו - היום אנחנו צעירים ונמרצים, אבל בעוד כמה שנים אנחנו נזדקן ונזדקק להם מאוד. חישבו טוב טוב כמה ילדינו חשובים ומיוחדים בחיינו, תמיד לזכור שהאהבה שלהם היא נקייה ואמתית שאין שניה לה בשום מקום אחר.

חברים יום אחד זה יבוא לכם כמו במורנג לפנים.....תשתדלו לא לערב את הילדים במלחמה.  תאהבו אותם כי הם באו לעולם באהבה ומתוך מקום טהור ונקי. וזה הדרך ללמד אותם לתת באהבה כי בעוד כמה שנים גם הם יתחתנו ואני לא מאמין שיש כאן אבא או אימא שרוצים שהם יתנהגו או יחוו את מה שאנחנו עברנו....

אז בבקשה בעוד זמן קצר יום המשפחה,  עדיין יש זמן לתקן את העוול למי שעשה זאת לילדים שלו. כי הילדים שלנו הם החמצן האוויר והחשק לחיות.

לא לפחד לתקן אבל גם לא להירדם. גם כך זה מספיק קשה להם עם שני הורים בשני בתים. בואו כולם נקום מחר ונעשה את התיקון למען ורק למען הילדים של דור המחר. כי אנחנו הדרך לעתיד ילדנו באש במים באוויר וביבשה. נעזוב את הזעם, הכעס, השנאה לבין בת הזוג בצד. וניתן את ליבנו לילדים שזקוקים לחום ואהבה משני העולמות של האבא וגם של האימא וכך ניצור עולם יפה, נקי וטוב יותר לעתיד ילדנו.....

תודה רבה לכולם על הקריאה ומקווה שנפנים כולנו את המילים וניישם במציאות ......

צפיות: 445

הגב לזה

תגובות לדיון זה

מסכימה עם כל מילה..

היי דודי שבוע טוב לצערינו יש באמת המון כאלה וקשה לעקל את זה כי באמת ילדים זה הדבר הכי מאושר בחיים לפי דעתי בית המשפט עושה טעות בסעיף ממש פשוט שהוא כותב האב ראשיי לראות את הילדים "ראשיי זה לא מחייב וצריך להחליף את המילה בהאב חייב לראות את ילדיו ואז אוליי הדברים היו נראים אחרת

אם האב צריך את שינוי המונח בהסכם הגרושים על מנת לקיים את חובתו הבסיסית המוסרית ,עדיף שלא יהיו שם....

היי דודי,

הילדים באמת לא אשמים ואסור לערב אותם במחלוקות. 

אבל ויש כאן אבל גדול. אם הורה נאלץ לעבוד שתי עבודות כדי לשלם מזונות או שנאלץ לעבור לגור עם ההורים או במקרים אחרים לא יכול לשכור דירה ראויה שבה יוכל לתת להם חדר נורמלי, ולא יכול לתת להם בית שני עם תנאים בסיסיים

אז יש כאן אי צדק משווע.

כי אני לא יכול לתת לילדים את הדבר הכי חשוב שהוא הזמן שלי.

מעבר לכך האמהות שקונות ומפנקות את הילדים לא מסבירות להן שהמתנות והבגדים וכל מה שקשור מגיע גם מהאבא.

התשובות שמקבלים הם אבא תראה מה אמא קנתה לי או יותר גרוע תראה מה הבן זוג של אמא קנה לי .

ואתה לא יכול לעמוד בקצב החומרי הזה.

למרות כל מה שכתבתי אני לא חושב בשום אופן שהילדים צריכים לשלם את המחיר.

אבל מערכת המשפט צריכה לתת את הדעת שיש כאן שני הורים שצריכים לקיים שני בתים. והאמהות צריכות להבין שאפשר וחשוב להגיד שגם אבא שותף לכל מה שקונים להם.

עד שהאי צדק המעוות ישתנה בבתי המשפט הדרך עוד רחוקה אבל  אין ספק שהילדים צריכים להיות מחוץ למשחק גם ככה זה לא פשוט לחיות עם משפחה שהתפרקה

אסף

את צודקת אבל הבעיה שאני הרבה שומע שאנשים מנגנים על זה אוליי זה היה פותר לפחות חצי אם היה דבר של חובה ולא אופצייה

הכל מתחיל ונגמר במידת הבגרות של שני הצדדים.

אם יש צד לא בוגר שיצא פגוע מהגרושין אז הוא יביא עימו נקמנות עיוורת שבסופו של דבר, תפגע בו ובילדים.

כשאתה עסוק בכאב רק של עצמך, לא תוכל להתפנות ולראות מה הנזק שנגרם מהמלחמה.

אצלי השכלנו להשים את האגו בצד ונפרדנו כידידים אבל מי כמוך יודע שיש כאלה שעוברים גהנום בגרושין כולל האשמות שווא ומשטרה וזה נורא לכולם.

יש פגיעה בילדים בכל מקרה אז חשוב לדאוג שהפגיעה הזו תהיה הכי מינימלית שאפשר

היי חברים, 

אני חושבת שכול עניין הוא לגופו וכל אחד יש לו את הסיפור האישי שלו.

אבל לגמרי זה תלוי רק בנו ההורים ובהתנהלות שלנו.

יש הורים שסיימו מערכת יחסים בוגרת בהבנה שאכן לא מתאים להם יחד והחיים ממשיכים. במקרים כאלו תמיד ישנו הסדר מסודר ותקין בו שני ההורים לוקחים משמורת משותפת או לחלופין  הילדים אצל האמא ופעם בשבוע מפגש ואחת לשבועיים סופ"ש. 

יש הורים שאחד מהם לקח את הפרידה קשה מדי, נפגע מאוד, מה שנקרא אגו

והוא פגוע ומנסה לעשות הכול כדי להקשות. מקרים כאלו הילדים כמובן הם אלו שהכי יפגעו. ההסדר ראיה לא יהיה שווה, לפעמים יגיע לפעמים לא אם בכלל ושני הצדדים עוברים תקופה לא קלה בכלל.

אני חושבת שבמקרים כאלו במקום לפגוע, לנסות להחזיר חזרה, לנקום, צריך לנשום עמוק ולתת לזמן לעשות את שלו

נשמע פשוט אבל עובדתית זה נכון. איך שהוא דברים מסתדרים לאט לאט. 

דוגמא אישית, כשהתגרשתי הגרוש ואני לא דיברנו, הוא כמעט ולא ראה את הילדים (בחירה שלו) וסופי שבוע הוא כלל לא לקח אותם. (אגב, עד היום) אני השתדלתי להיות אופטימית , אף פעם לא דיברתי רע על אבי הילדים, אף פעם לא הטחתי בפניהם משפטים כגון: אבא לא בא לראות אתכם כי הוא לא אוהב אותכם, או אבא לא רוצה לראות אתכם כי.... להיפך, תמיד אמרתי רק דברים טובים כי שורה תחתונה הוא אבי ילדיי. איחלתי לו שיצליח כי אם הוא יהיה מאושר ילדיי יהיו מאושרים. כך אמנתי.

וידעתי שעם הזמן דברים יסתדרו.

אני מאמינה שאחרי זמן מה, כשהאגו החל לפוג, הגעגוע לילדים, האהבה לילדים והזמן הם אלו שגרמו לו להתקרב, לקחת את הילדים לסירוגין, לדבר איתי והיום אחרי 6 שנים חזרנו להיות בקשרים מצויינים כפי שהיה כשהיינו חברים כשלשנינו אינטרס אחד - טובת הילדים. 

גירושין זה משבר, זו פגיע, יש כאלו שמשווים גירושין למוות - מוות הנפש, שבירת הלב וזה לא קל.

האחד לוקח אותו קשה יותר והאחד פחות קשה אבל בכל המקרים הזמן מרפא .

כך או כך הילדים לא אשמים בכלום וצריך לתת להם את כל האהבה שבעולם - כי מגיע להם. הם לא אשמים בהחלטות שלנו וצריך לעשות הכול בכל דרך אפשרית כדי להקל עליהם. סבלנות, זמן והמון אהבה.

רק אהבה, 

חמדה 

היי

היי לכולם
אני מזמינה אתכם לקייטנת רכיבה בכפר ורדים בחוות סוסים לפרטים והרשמה 0545352496 שחף

הגב לדיון

RSS

© 2018   Created by הלב.   נוצר על ידי

אודות  |  דווח על בעיה  |  Terms of Service